Everest Yayınları

YAYINCILIĞIN ZİRVESİ...

Yayınevi Kadrosu

Yayın Yönetmeni
Cem İleri
1975 yılında İstanbul’da doğdu. Saint-Benoit Lisesi ve Galatasaray Üniversitesi’nden mezun oldu. 2000-2004 yılları arasında Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ta çalıştı, Cogito ve Sanat Dünyamız dergilerinin editörlüğü ve sergi koordinatörlüğü görevlerini üstlendi. 2005-2008 yılları arasında İstanbul Modern Sanat Müzesi’nde editör olarak görev aldı. 2002 yılında Sel Yayınları tarafından yayımlanan Negatif İmge adlı deneme derlemesinde yer aldı. Yazının da Yırtılıverdiği Yer – Bir Bilge Karasu Okuması adlı kitabı 2007 yılında Metis Yayınları tarafından yayımlandı.
Editör
Başak Güntekin
1977 yılında doğdu. 1999'da İstanbul İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler bölümünden mezun oldu. Uzun seneler boyunca özel sektörde çalıştığı halde yazmayı, okumayı ve edebiyat alanında çalışmayı sürdürdü. 2011'de Bilgi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Halen Everest Yayınları’nda Dünya Edebiyatı editörlüğü görevini sürdürmektedir.
Editör
Cem Alpan
1972’de İstanbul’da doğdu. MGSF’de içmimarlık ve tasarım okudu. 2005 yılından başlayarak çeşitli yayınevlerinde çalıştı, Stephen Grenblatt, Alice Munro, David Vann gibi yazarlardan çeviriler yaptı. 2014 başından itibaren Everest Yayınları’nda İngiliz ve Türk edebiyatı editörlüğü yapmakta.
Editör
Didem Ünal

1974 yılında Ankara'da doğdu. Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünü bitirdi. 1995'ten bu yana yayın alanında çalışıyor. Arada araştırma, reklam sektörü ve STK deneyimi edindi; AB destekli projeler yazdı ve yönetti. Uçanbalık tarafından 2017’de yayımlanan Ormanda Alfabe adlı çocuk kitabını yazdı. Sözcükler, Papirüs, Patika’da öyküleri yayımlandı. Osmanlıcadan ve İngilizceden Türkçeye kitap çevirileri bulunan Didem Ünal, Everest Yayınları'nın Türk ve Dünya Edebiyatı editörlerindendir.

Editör Yardımcısı
Çiğdem Aldatmaz
1982 yılında doğdu. Trakya Üniversitesi Turizm ve Otelcilik İşletmeciliği mezunudur. Fotoğrafçılık eğitimi aldı. Öğrencilik dönemini ajans muhabirliği yaparak geçirdi. Ardından çeşitli yayınevlerinde editör olarak çalıştı. Öyküleri edebiyat dergilerinde yayımlandı. Seksenlerde Çocuk Olmak, Doksanlar Kitabı, Bozcaada Öyküleri gibi seçkilere yazılarıyla dahil oldu. Aynada Yeni Bir Kadın adlı öykü, Elli Kelime:Yardımcı Ailesinin Yassıada Öyküsü adlı biyografi kitabı yayımlanmıştır.
Telif Hakları Sorumlusu
Chantal Hamelinck
İngiliz Dili ve Edebiyatı'nda lisans, Türk Dili ve Edebiyatı'nda yüksek lisans derecesi olan Chantal, 2011 yılında Türkiye'ye geldi. 2013'ten beri ALFA Yayın Grubu'nda yabancı telif haklarıyla ilgili çalışmaları sürdürüyor.
Halkla İlişkiler
Belga Alınak
Yakındoğu Üniversitesi, İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. 2004 yılından beri Alfa Yayın Grubu bünyesinde basın ve tanıtım sorumlusu olarak görev yapıyor.